Od roku

2017

Jsme členy kávové asociace SCA (Speciality Coffee Association). Máme za sebou mnoho let v gastronomii a prošli jsme několika kávovými kurzy pod známými evropskými i zahraničními experty. Neustále se učíme novým věcem, abychom mohli naše vzdělání a zkušenosti předat i Vám (hostům, kávomilcům, zaměstnancům kaváren a restaurací).

" Káva musí být horká jako peklo, černá jako ďábel a sladká jako láska."
Charles Maurice de Talleyrand

Naše

kurzy

Baristický kurz

Baristický kurz

Baristický kurz je vhodný pro všechny začátečníky, kávomilce a hlavně pokročilé, kteří chtějí zvládnout práci s kávovarem lépe a efektivněji. Práce s mlýnkem a kávovarem. Jejich správné nastavení, obsluha a údržba.
Kurz Latte art

Kurz Latte art

Kurz latte art je zaměřen na přípravu kávových mléčných nápojů technikou latte art, tedy kreslení obrázků mléčnou mikropěnou do espressa. V tomto kurzu budete trénovat jedno cappuccino za druhým.
Kurz domácí přípravy

Kurz domácí přípravy

V kurzu domácí přípravy se zaměříme na teorii o zrnkách, správné mletí kávy a samotnou přípravu s několika alternativními metodami. Kávu si během pohodového dne sami připravíte, ale i ochutnáte.
Kurz pro kavárny

Kurz pro kavárny

Kurz je ideální volbou pro majitele a zaměstnance gastronomického zaměření. Kavárny, restaurace, bary a hospody, kteří chtějí zdokonalit znalosti svých zaměstnanců v přípravě kávových nápojů.

Náš

tým

Josef Nováček

Josef Nováček

Vystudoval hotelovou školu a již 12 let se pohybuje v gastronomii na různých pracovních pozicích. Před lety ho nesmírně očarovala káva a práce s ní. Nasbíral zkušenosti od známých českých i zahraničních baristů, kteří jsou špičkou ve svém oboru. Jako barista a majitel kavárny Caffe Diem předává prostřednictvím kávových kurzů své zkušenosti dál.

Zaměření

Baristický kurz
Barista / Školitel
Kurz latte art
Barista / Školitel
Kurz domácí přípravy kávy
Barista / Školitel
Kurz pro kavárny (gastro podniky)
Barista / Školitel
 
                                                 
            

Kavárna založena v roce 2014. 


Členem evropské kávové asociace od roku 2017.